• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
 • Вихід

Як розпізнати фальшиві рублі?

Щодня через руки людей проходить багато грошей, хоч ми цього і не помічаємо: розрахунки в магазинах, аптеках, транспорті, оплата комунальних послуг, погашення кредитів, роздача боргів та інше. Ми не завжди уважно вивчаємо вміст своїх гаманців, а даремно, адже ніхто не застрахований від фальшивих грошей. Прийнято вважати, що виявити підробку можна тільки в банку при наявності дорогої апаратури, але це не зовсім так. Якщо проявити пильність, то можна самостійно перевіряти купюри на справжність, щоб уникнути проблем при обміні валют.

Сьогодні фальшивомонетники навчилися підробляти не тільки долари і євро, але і більш дешеву валюту, таку як гривня або російський рубль. Якщо ви знайдете у себе випадково такі гроші, рекомендуємо їх гарненько розглянути.

Ознаки фальшивих рублів

Як визначити підроблені рублі

Найчастіше шахраї підробляють купюри великого номіналу - від 500 рублів. Банкноти номіналом нижче підробляти їм сенсу немає, так як за видатками вони стоять практично, як справжні гроші, а ризик покарання - високий. Зараз в обігу на території РФ знаходяться купюри модифікації 2004 і 2010 років. Більш старі зразки складно зустріти, так як в середньому одна банкнота живе близько 2-2,5 років. У 2017 році Банк Росії випустив нові банкноти, в них він задіяв додаткові методи захисту, які він раніше не використовував.

Деякі підробки можна розпізнати навіть за зовнішнім виглядом, хоча бувають і винятки. Наприклад, явні ознаки підробки наступні:

 • банкнота має гладку текстуру, без рельєфних знаків;
 • малюнки і дрібні візерунки мають розмиті, нечіткі контури;
 • водяні знаки і кольорові смуги (посередині купюри) відсутні;
 • блискучий герб є, але зберігає один колір при різних кутах огляду;
 • замість лазерних отворів на папері намацуються сліди від голки.

Також можна звернути увагу на номінали і написи, які на справжніх рублях відчуваються під пальцями.

Які ознаки мають справжні RUB?

Якщо ви не можете потрапити в банк або обмінник, щоб перевірити, чи справжні у вас рублі чи ні, то огляньте їх на просвіт, оцініть на дотик, подивіться на купюру під різним кутом або через збільшувальне скло.

Справжні рублі мають ряд характерних ознак:

 1. З лицьового боку на орнаментальної стрічці є рядки з мікротекстом, який проглядається під лупою.
 2. Нахиляючи банкноту під різними кутами, можна розгледіти райдужний блиск або повтори чисел номіналів.
 3. Добре проглядаються номінали і водяні знаки, на яких зображені пам'ятники і портрети історичних особистостей.
 4. Під нахилом на купюрі проступають дрібні візерунки, нанесені спеціальною фарбою.
 5. Купюри мають спеціальні насічки, які були розроблені для людей зі слабким зором.
 6. Є напис "Квиток Банку Росії".
 7. При огляді на просвіт захисна магнітна смужка темніє, також можна розглядати число номіналу купюри біля герба міста, створене мікроотворами.

Всі ці ознаки відносяться до загального ряду купюр. Також не варто забувати, що банкноти кожного номіналу мають ряд особливостей.

Де можна безпечно провести обмін російських рублів?

Незважаючи на ряд санкцій проти РФ, її валюта входить в трійку лідерів у всіх українських обмінниках. Сьогодні курс рубля не такий вигідний, як був до 2014 року, проте люди часто користуються цією валютою, адже у багатьох в Росії живуть родичі або друзі, хтось їздить туди у відрядження по бізнесу або на навчання.

В Україні обміняти гривню та іншу валюту на рублі можна в банках, обмінних пунктах і на чорному ринку. На чорному ринку зосереджено 90% всіх підробок фінансового ринку країни, тому краще віддати перевагу більш легальним структурам. Банки - надійне місце, однак вони працюють за певним графіком, в них часто бувають черги і в касах можуть не видати на руки велику суму. В даному випадку можна звернутися в обмінні пункти компанії Кіт Груп, які розташовані в 25 містах України. У них представлений вигідний курс для обміну оптом і в роздріб з можливістю фіксації до 60 хвилин. Залишити заявку на обмін можна прямо на сайті компанії або по телефону.