• {{user.userFirstname}} {{user.userLastname}}
 • Вихід

Курс долара до гривні в Києві на сьогодні

USD/UAH
 •  

Українці традиційно вважають американську валюту однієї з найнадійніших і стабільних, тому часто використовують її як варіант довгострокових інвестицій. Щоб завжди залишатися в профіті при такому капіталовкладення, необхідно точно знати курс долара до гривні на сьогодні і вміти прогнозувати його динаміку в короткостроковій і довгостроковій перспективі. Це необхідно для визначення найбільш підходящого для конверсії періоду. При цьому зовсім не обов'язково бути фінансово-економічним експертом. Досить освоїти елементарні принципи утворення котирувань.

Причини коливання курсу долара в Україні

До числа головних причин, за якими коливається курс долара в Україні, можна віднести наступні:

 • відсутність розвитку економіки або її занепад;
 • високі темпи інфляції, які уряд не в змозі зупинити ефективними методами;
 • процес емісії - додаткового випуску банкнот і цінних паперів при низьких макро- і мікроекономічних показників;
 • стан платіжного балансу або золотовалютного резерву;
 • збільшення обсягу імпорту, який призводить до просідання курсу гривні до долара і по відношенню до інших іноземних валют;
 • кількість отриманих траншів і позик МВФ, жорсткість умов їх видачі та дотримання графіка погашення;
 • низька активність держпредставників на фінансових, фондових торгах і біржах дорогоцінних металів, вуглеводнів, енергоресурсів та іншої сировини;
 • тісна залежність економіки від цін на сировину і обсягів його продажів;
 • конкурентоздатність національної валюти і товарів.

Кон'юнктурні чинники, що впливають на курс долара в Києві по всій країні

Девальвувати українські гроші можуть не тільки через глобальні економічні процеси. Також падає курс долара в Києві, в інших обласних центрах і великих містах при дестабілізації суспільно-політичної ситуації, при загостренні різних криз, через введення режиму НС, а також в результаті участі армії в світових або місцевих збройних конфліктах або при настанні стихійного лиха .

 

Всі ці фактори провокують порушення головного товарно-ринкового принципу паритету попиту і пропозиції, тому переводити долари в гривні і навпаки в такій обстановці невигідно. Це правило слід враховувати, якщо конвертація проводиться з метою заробітку на різниці котирувань. Якщо ж потрібно здійснити обмін для поточних потреб, то слід звертатися виключно в офіційні структури, які мають ліцензію на купівлю-продаж ВКВ.

Роль в утворенні курсу долара чорного ринку

 

Крім всіх перерахованих вище подразників, істотно впливає на курс долара чорний ринок і кількість спекулятивних операцій, що проводяться на ньому. Нерідко спекулянти, використовуючи незначні приводи, штучно створюють ажіотаж і свідомо демпінгують котирування в свою користь. Під впливом панічних настроїв більшість людей починають оптом купувати або хочуть продати долар, що, безумовно, йде на руки «міняйл», особливо, якщо мова йде не про найпопулярніші грошові знаки.

 

Більш того, усвідомлюючи протиправність своєї діяльності, перекупники хочуть отримати максимум вигоди з кожної конверсії, тому часто вдаються до шахрайських схем. При цьому жертвам афер дуже складно довести не тільки правопорушення, а й сам факт конвертації гривні в долари або навпаки. Виходячи з цього, очевидно, що міняти гроші у приватних осіб не варто.

Як дізнатися актуальний курс долара до гривні?

Останні дані фінансового ринку регулярно публікує на своїй онлайн-сторінці НБУ. І хоча офіційні котирування, дійсні на завтра, встановлюються напередодні ввечері, протягом всього наступного дня інформація оновлюється. Завдяки цьому можна в реальному часі побачити графік, що відображає динаміку цін, і спрогнозувати курс долара в обмінниках Києва на найближчий період.

 

Також дізнатися про співвідношення державних знаків США і України можна на сайтах банків і обмінників. Не варто дивуватися, якщо вони будуть трохи відрізнятися як між собою, так і від тих, які заявляє Нацбанк. Така невідповідність обумовлено прихованої комісією, яка закладається деякими фінансовими установами в коефіцієнт, за яким вони пропонують перевести долари в гривні і назад.

Як безпечно і вигідно купити долар в Києві?

Для швидкої конвертації іноземної валюти слід звернутися в наш київський обмінник на вулиці Дмитрівська 92-94. Робота філії відповідає критеріям благонадійності, а каса обладнана всією необхідною для здійснення валютних операцій технікою, тому тут можна абсолютно безпечно купити долар. Київ, до речі, не єдиний населений пункт, в якому є наші офіси-представництва. Повний список відділень з контактними телефонами знаходиться на нашому веб-сайті. Там же можна оформити безкоштовну розсилку повідомлень на електронну пошту про зміни коефіцієнта, за яким можна перевести гривні в долари, рублі, євро, злоті або фунти.